Наложка без комиссии! бусплатная доставка от 700грн !!!
Каталог
Каталог
alt

Проблеми лупи, та як з нею боротись

Що таке лупа, та звідки вона з'явилась?

По телебаченню часто ви побачите рекламу про те, як красивий чоловік у чорному гольфі змітає білу лупу зі свого одягу. І внизу великими буквами написано назву препарату, який раз і назавжди вирішить проблему лупи.  Тому обговорювати важливість та актуальність цієї проблеми немає сенсу. Лупою страждають як чоловіки так і жінки. Проте багато людей вважають, що лупа – це просто тимчасове непорозуміння, ніж серйозна проблема. 

Чи варто лікувати лупу?

Які симптоми лупи? По-перше, лупою страждають як молоді так і люди середнього віку. Серед основних симптомів – це зуд, шулушіння, відчуття, ніби твою шкіру стягують. При лупі, шкіра може виділяти підвищену кількість шкірного жиру, рідше понижену. Інтенсивність зуду також змінюється від легкого до посиленого. Також різна кількість лупи може з’являтись на шкірі – від невеликої ділянки до появи по всій голові. Лупа може відлущуватись легко від шкіри (суха лупа), а також бути жовтого кольору і важко відділятися від прикореневої зони (так звана жирна лупа або естеоїдна).

Чому виникає лупа?

Серед поширених причин появи лупи є грибок, гормональні зміни, захворювання шлунково-кишкового тракту, неправильне харчування, захворювання шкіри голови. Серед зовнішніх причин, це неправильний догляд за волоссям, шампуні з агресивним складом, недостатнє очищення шкіри голови, неправильне миття, часте використання стайлінгу, а також зимовий період року. Грибок Malassezia

Грибок лупи Malassezia розвивається у середовищі, яке характеризується підвищеним вмістом ліпідів, саме наша шкіра і має це середовище. Проте необхідно розуміти, що Малассезія – це представник нормальної фізіологічної флори людини, це означає, що цей грибок існує на шкірі голови. Але він може перейти у стан агресивної форми в залежності від зміни клімату – висока температура і підвищена вологість повітря. Також грибок може проявити себе у якості лупи, коли порушений режим роботи сальних залоз. Тому люди, які мають порушення імунної системи, гормональні зміни, страждають від активізації грибка малассезія.

Надмірна робота залоз шкіри голови може призвести до себорейного дерматиту. Усе розпочинається з жирної шкіри голови, що веде до порушення біохімічних процесів шкіри, зменшуються її  бар’єрні властивості. Таким чином підвищується активність грибка і виникає запалення шкіри, що призводить до себорейного дерматиту. Що таке себорейний дерматит – це захворювання шкіри голови пов’язане з підвищеного жирністю шкіри голови та виникнення лупи. Симптоматика – шкіра відділяється великими жовтими комками, які мають специфічний запах.

Лупу можна викликати неправильним миттям голови та неправильним доглядом. Серед поширених причин – це не правильно підібраний шампунь для шкіри голови. Також у ці категорії причин входить погано вимита шкіра голови, нечасте миття (наші попередники були переконані, що чим менше миєш волосся тим менше воно жирніє). На кожний тип шкіри голови є свій шампунь. Не мода диктує правила, а саме тип шкіри голови. Якщо у вас жирніє швидше шкіра голови швидше, то потрібно використовувати шампунь, який добре очищає і мити волосся по мірі забруднення.

Якщо шкіра суха, то її варто зволожувати шампунями, які покращують гідро-ліпідний баланс шкіри. Шкіру голови необхідно мити шампунем 2 рази, перший раз очищати від забруднення, розчинити шкірний жир, другий раз за призначенням шампуню. Один раз мити голову шампунем недостатньо.

Сучасна косметика кишить безсульфатними шампунями, які нібито дуже делікатно очищають шкіру голови. Потрібно розуміти, що вони мають своє призначення – після процедури кератину не вимивати з волосся компоненти. Відповідно вони погано очищають волосся та шкіру голови. Такі шампуні протипоказані шкірі схильної до жирності.

Суха лупа може виникати в разі високої чутливості шкіри голови, через дію агресивних компонентів або ПАВ. Це стосується шкіри схильної до сухості, яку часто миють не правильним шампунем, що веде до ще більшої сухості. Часте використання  пінок, лаків, гелів для волосся, які знаходяться у класі стайлінгу мають накопичувальний ефект та можуть викликати лупу.

Які компоненти мають бути у засобах проти лупи ?

У засобах проти лупи у склад входять компоненти з антигрибковою активністю. Умовно їх розділяють на дві великі групи – компоненти з синтетичними протигрибковими сполуками. Такі інгрідієнти відносять до лікарських. Та компоненти з природного походження. Більшість з них представляє собою екстракти рослин.

Перша група активних інгрідієнтів, які є лікарськими це – кетоконазол, циклопірокс, клімбазол, цинк пірітіон. Їх часто застосовують для лікування лупи. Активні інгрідієнти лікарської містяться як у шампунях так і в додаткових сироватках. Концентрація такого інгрідієнта складає 1-2 %. Шампунь проти лупи необхідно наносити шкіру голови, та протримати піну на волоссі 5 хв. В результаті не тільки здійснюється антибактеріальна дія, але й подавляють ріст бактерій та запобігають поділу грибка.

Друга група компонентів – рослинного походження – чайне дерево, екстракт перцевої м’яти, сірка, саліцилова кислота, екстракт ромашки та ін. Такі інгрідієнти відповідають за антибактеріальну, противірусну та протизапальну дію. Якщо лупа виникла на фоні жирної шкіри голови, використовують саліцилову кислоту, яка не тільки регулює жирність, але й здійснює антисептичні властивості.

Засоби проти лупи  

Класичними засобами для лікування та профілактики лупи є шампуні. Тому ми шампуні проти лупи розділимо на три великі групи – протигрибкові, пілінгуючі та кераторегулюючі. Протигрибкові шампуні запобігають розмноженню грибка, та запобігають почервонінню. Такі шампуні розроблені на основі клімбазолу. Наприклад, одним з популярних протигрибкових шампунів є Sinergy puryfing.

Пілінгуючі шампуні як правило містять сірку та саліцилову кислоту, які зменшують секрецію сальних залоз та ефективні при жирній себореї.

І останні кераторегулюючі шампуні розроблені на основі екстрактів рослин, чайного дерева в комбінації з саліцилової кислоти які покликані зняти запалення та регулювати процеси в епідермальному шарі шкіри голови.

Окрім засобів проти лупи, необхідно дотримуватись певних правил харчування – їжа з вітамінами, переважання в раціоні кисломолочних продуктів, обмежити вживання алкоголю, щоденно вживати бл 2 л чистої води. Для ефективності придбати пілінги, які потрібно використовувати перед шампунями. Для кращого відлущення лупи (десквамації) необхідно робити масаж шкіри голови.

Основні направлення лікування лупи визначаються такими факторами і відповідно обираємо спеціальний догляд за волоссям:

 • Протигрибкове лікування (лікування проводиться з протигрибковими шампунями в разі виникнення жирної лупи; основними діючими компонентами є клімбазол, цинк пиритіон, оламін, октопірокс – шукаємо їх у складі шампунів та сироваток )
 • Покращення стану епідермального бар’єру (в даному випадку можна застосовувати продукти з вмістом сірки, октопіроксу для покращення стану шкіри голови)
 • Видалення зі шкіри та волосся чешуйки  лупи (рекомендовано масаж шкіри голови для кращого відлущення, пілінги на основі саліцилової кислоти)
 • Зниження жирності шкіри голови ( рекомендовано використовувати шампуні та пілінги на основі білої та зеленої глини)
 • Зниження чутливості шкіри до подразників  (застосувати шампуні та пілінги на основі екстрактів рослин – м’яти, розмарину, лимону, чайного дерева, шалфею, ромашки для заспокоєння подразненої шкіри з метою підвищення її тонусу )

Правила догляду за волоссям під час лупи

При лікуванні лупи необхідно використовувати пілінги, які мають у складі себорегулюючі або пілінгуючі компоненти для відлущення шкіри з епідерми. Такі продукти необхідно застосовувати раз в 7 днів. Одним з достойних продуктів, який зарекомендував себе на ринку пре-пілінг BIO, розроблений для лікування та профілактики сухої та жирної лупи. У склад входить зелена та біла глина, береза, календула, саліцилова кислота, м’ята, ромашка, та багато ін екстрактів рослин.

Після пілінгу обов’язково необхідно мити волосся шампунем лікувальним чи профілактичним взалежності які симптоми лупи наявні. Шампунь використовуємо протягом місяця та обов’язково можна втирати ампули чи сироватки проти лупи, які не потребують змивання.

Під час лікування або профілактики лупи категорично заборонено використовувати лаки, пінки, спреї для об’єму. Справа в тім, що стайлінг має в складі силікони, які накопичуються на шкірі голови та волоссі. Силікони створюють плівку на шкірі голови, відповідно шкіра не дихає і під дією температури, кислотного середовища шкіри змінюється флора її, що призводить до появи лупи.

Виключити механічне травмування волосся – використання заколок, резинок, та ін.

Волосся мити теплою водою, сушити волосся не гарячим повітрям, оскільки під дією гарячих температур шкіра втрачає тонус та внутрішню вологу.

Рекомендується покращити аєрацію – тобто розпускати волосся, не носити довго головні убори, розчісувати волосся, починаючи від кінців волосся рухатись до кореня.

При виході на сонце одягати головні убори, та оберігати шкіру голови від прямого сонячного проміння.

Рекомендується робити масаж шкіри голови, для процесу відлущення та покращення кровообігу шкіри голови.

Висновок – сучасні шампуні проти лупи як правило мають у своєму складі фармакологічні компоненти, які діють на різні види лупи. Продукти різних брендів відрізняються не тільки композицією активних компонентів, але й показанням до застосування. Справа в тім, що попри банальну лупу (pityriasis simplex capitis), яка пов’язана з патологічними змінами шкіри (неправильний догляд, гормональні зміни), лупа сприяє таким шкірним захворюванням як псоріаз, себорейний дерматит. Тому ця стаття дасть відповідь на питання – як вибрати правильний засіб? Чому той чи інший компонент вказаний на етикетці продукту?

Опубліковано:08.12.2020

Поділіться новиною у соцмережах!

img
Товари

Контакти

Пн.-Пт. з 10:00 до 18:00

Приєднуйтесь:facebookinsta

Підписка

Працюєм з:

card
Часто задаваемые вопросы
 • Какие есть гарантии оригинальности продукции? 🤔

  Мы гарантируем качество и подлинность товаров, готовы предоставить все необходимые документы, подтверждающие оригинальность продукции. 🤗

 • Каким образом будет осуществляться доставка товара? 📦

  Доставка товара осуществляется Новой Почтой или курьером на следующий день после покупки! 🚛 А также Вы можете самостоятельно забрать продукцию из нашего склада!

 • Какие есть скидки? 💰

  Мы предлагаем Вам взаимовыгодное сотрудничество с гибкой системой скидок и лояльными условиями партнерских отношений, а также у нас есть сезонные скидки с интересными предложениями! 👍🏼

 • Как мне определиться с выбором товара? 🤔

  Правильный выбор Вам помогут сделать наши высококвалифицированные продавцы розничных магазинов и online-консультанты call-центра. 📞

© Всі права захищені © 2017 RIXUS. Центр обслуговування салонів краси та перукарень