Наложка без комиссии! бусплатная доставка от 700грн !!!
Каталог
Каталог
alt

Що робити коли випадає волосся?

Що робити коли випадає волосся?

Волосся є важливим індикатором не тільки жіночої краси, але й здоров’я. Його біологічна роль полягає у захисті нашої шкіри та терморегуляції організму. Насправді волосся виконує дуже багато функцій. Тому проблема сезонного випадіння чи хронічного (постійного) випадіння сьогодні є надзвичайно актуальною темою.

Трихологія та сучасна професійна косметика

Наука, яка займається вивченням волосини та методів дії на неї називається трихологія. І саме трихологічні засоби це спеціальні препарати та фізіотерапевтичні дії, які можуть впливати на фізіологічні процеси, що протікають саме у середині волосини. Тому більшість трихологічних методів впливають на ріст волосся та припинення випадіння.

Сучасна професійна косметика – це в першу чергу професійний і правильний догляд за волоссям, здійснення профілактичних процедур з метою запобігання випадіння, це засоби, які впливають на стан шкіри і волосся з метою покращення їх зовнішнього стану. Такі продукти невід’ємні в арсеналі косметичних засобів для жінок у домашньому користуванні.

Що таке волосина?

Волосина – це складна структура, яка має свою будову. Вона складається з кореня, який захований у шкірі на 4-5 мм, та з стержня або довжини – це видима частина, яка розташована над шкірою. Тому коли волосина випадає разом з коренем – це є процесом випадіння, проте, якщо при неправильному догляді за волоссям, воно ламається – це процес посиленої ламкості, що призводить до втрати густини та довжини.

Корінь – закінчується волосяною цибулиною, яка міститься у так званій волосяній сумці (фолікулі), саме там корінь живиться поживними речовинами від кровоносних судин, які мережею прикріплені до нього. Кількість фолікул запрограмовано генетично, тому у кожної людини на голові їх різна кількість.

З 1 фолікула може вирости протягом життя 25-27 волосин. Волосся активніше росте з 15 – річного віку до 30- річного віку, потім сам фолікул стискається і волосина починає рости менш активно. Середній місячний приріст волосини складає 1-1,5 см. Наука довела, що у натуральних блондинок (це світлий меланін – тобто пігмент у волоссі) природою закладено більша кількість волосин ніж, у брюнеток, проте їх волосина тонша ніж волосина з темним пігментом. Також расові відмінності теж мають свої особливості фізіології волосся – найбільша кількість у європейців – бл 700 тис., у азіатів – 500 тис, і у негроїдної рази – це порядку 200 тис. волосин.     

Яка норма добового випадіння волосся?

Волосина протягом свого «життя» на голові проходить певні етапи розвитку. Їх є три – фаза росту (її називають фазою анагену), фазу спокою – фаза телогену та фаза випадіння – катаген. Ці три фази мають різний діапазон часу.

Фаза росту (анагену) – в середньому триває 3-5 років, де у корені відбувається безперервний поділ клітин і відповідно волосина добре прикріплена фолікулом у шкірі голови та її важко витягнути. Вона активно росте, наукою доведено, що взимку волосина активніше росте.

Далі волосина переходить у фазу спокою (катаген), в якому фолікул волосся впадає у так звану сплячку – він не росте і не випадає. Цей процес триває близько 3 тижні.

І потім настає фаза випадіння (телоген), при якій волосина стара випадає, а нова готується перейти у активний ріст. Триває цей етап близько 60 – 90 днів. Відповідно волосину у фазі випадіння легко вийняти з коренем.

Кожна волосина на голові перебуває у різних стадіях розвитку, тому 85% здорового волосся активно росте у фазі росту, 1-2% завжди перебувають у фазі спокою, а 10% - готуються до фази випадіння. Тому існує добова норма випадіння волосся до 100 волосин. Якщо ви бачите серйозне посилене випадіння волосся, втрату густини, дискомфорт на шкірі голови, це перший сигнал звернутись до спеціаліста, який визначить причину випадіння.

Причини випадіння волосся

Ви не здогадуєтесь на скільки широкий діапазон причин випадіння волосся, це можуть бути як і зовнішні причини так і внутрішні причини.

Дефіцит вітамінів. Це одна з серйозних причин, оскільки не тільки страждає волосся, яке живить корінь через кровоносні системи, але погіршується загальний стан організму. Волосина росте повільніше та відповідно характеризується підвищеною ламкістю.  Для нормальної життєдіяльності волосся важливі вітаміни групи В – В5, В6, В7, В12. Ці вітаміни посилюють кровообіг, та відповідають за транспортну функцію нашого організму. Вони містяться у продуктах харчуванні, тому при дотриманні посиленої дієті розвивається авітаміноз (так звана нестача вітамінів).

Вітамін В5 – це патенонова кислота, дефіцит якої впливає на підвищену сухість шкіри, може викликати дерматологічні проблеми, викликає анемію. Вітамін міститься у таких продуктах як яйця, ікра, молочні продукти, молода капуста, фрукти.

Вітамін В6 – важливий елемент, який бере участь у метаболізмі жирів, білків та вуглеводів а також в утворенні нікотинової кислоти, яка впливає на нормальний ріст волосся. Міститься у рисі, вівсянці, броколі, болгарському перці.

Вітамін В7 – біотин або вітамін краси – який надзвичайно важливий для стану шкіри, волосся, нігтів. Нестача біотину призводить до появи лупи, до сухості шкіри, або зворотній ефект – шкіра починає виділять велику дозу шкірного сала, що призводить до надмірної жирності шкіри голови.

Вітамін В12 – бере участь у рості волосся, сприяє нормальному водневому балансі шкіри голови.

Стрес – коли ви живете у постійному стресі, нервуванні, хвилюванні ваші судини звужуються та перестають нормально транспортувати поживні речовини до кореня волосся, що провокує випадіння. Переживши стрес, наслідки після нього у вигляді випадіння можуть з’явитися до 3-6 місяців.

Патології щитовидної залози, що викликають дисбаланс гормонального фону. Це може призвести до так званої андогенетичної алопеції. Жінки та чоловіки втрачають волосся на фоні надлишку гормонів, у зоні тім’я та макушці. У народі є ще такий вислів «світиться шкіра голови», коли крізь волосся видніє шкіра. Це початок такого виду випадіння. Тому обов’язково його необхідно лікувати, здавши аналізи у ендокринолога.

Дефіцид заліза – нестача вмісту білкового комплексу ферритіну – це призводить до посиленого випадіння волоссі при розчісуванні, зменшується сама фаза росту волосся, також може змінитись сама структура волосся. Воно стає пористим, сухим та неслухняним.

Нестача вітаміну D – доведено, що саме цей вітамін запобігає появі так званого гніздового випадіння, коли волосся активно випадає на певній частині голови.

Недосипання – чіткий графік сну, не менше 8 годин регулює виробіток мелатоніну, гормону який регулює баланс серотоніну та тестостерону. Правильний сон впливає на нормальний ріст волосся. Дієти, особливо монодієти, які ведуть до різкої зміни харчування.

Дієта та різке зменшення ваги веде до порушення нормальної життєдіяльності фолікули волосся.

Проблеми зі шкірою голови – себорейний дерматит, лупа, псоріаз погіршують стан шкіри та волосся, призводить до ламкості, тонкого волосся, нездорової шкіри. Волосина повільно росте, пришвидшується і подовжується фаза випадіння.  Пам’ятайте, що здорове волосся росте з здорової шкіри.

Неправильний догляд за волоссям. Шампунь підбираємо під шкіру голови, а не під волосся, бо шампунь призначений для очищення шкіри голови. Також часто маски та кондиціонери наносить на прикореневу зону, що є абсолютно неправильно. Неправильно підібраний догляд за волоссям веде до зміни типу шкіри. Якщо шкіра жирна то її необхідно правильно очищувати. Якщо недостатньо вимити шкіру то шкірний жир буде блокувати фолікули і відповідно уповільнювати ріст волосся. Якщо шкіру занадто пересушити, то волосина буде обламуватися при корені. Неправильна техніка миття волосся, розчісування його у мокрому стані все це погіршує стан волосини.

Випадіння після пологів – посилене випадіння спостерігається після пологів, оскільки під час вагітності усі фази життя волосся переходять а стан росту. Тобто волосина яка мала випасти, вона перебуває у стані спокою, а волосина, яка перебувала у стані спокою продовжила свій ріст. Це все через зміну гормонального фону та збільшення кількості жіночого естрогену. Однак після пологів, волосся починає активно випадати. Як правило все приходить в норму до 6-12 місяців.

Як запобігти випадінню волоссю.

Процес випадіння є сезонним, тобто восени та на весні при зміні кліматичних умов спостерігається виснаження організму, відповідно збільшується втрата волосся. Та розрізняють хронічне випадіння – це постійне систематичне випадіння волосся, яке необхідно лікувати.

Для того щоб запобігти хронічному випадінню волоссю, необхідно пройти обстеження у ендокринолога, який проаналізує гормональний баланс, гінеколога та трихолога. Ці спеціалісти зрозуміють причину випадіння та розпочнуть лікування для того щоб зберегти 80% волосся у фазі росту.

При сезонному випадінні необхідно пропити загальний курс вітамінів «шкіра, нігті та волосся», і простимулювати зовнішніми засобами – сироватками на основі активних компонентів які запобігають випадінню волоссю.

Чи допоможе шампунь проти випадіння ?

Якщо ви думаєте, що шампунь лікує волосся то глибоко помиляєтесь. Шампунь і його задача  це очищення шкіри голови. При випадінні одним шампунем не обійтись, треба використовувати ампули та лосьйони проти випадіння. Це 90% води і ПАВи, які в результаті утворюють  піну, її задача розчинити жир та усунути бруд. Пам’ятайте, шампунь, маючи гелеву основу не проникає у шкіру і не впливає на ріст волосся. Звичайно, що шампунь не може викликати і процес випадіння. Цей продукт краще очищає для того, щоб ампули чи сироватки проти випадіння змогли впитатись у шкіру. Тому системи проти випадіння працюють комплексно – шампунь та концентрати (ампули та сироватки).

Огляд засобів проти випадіння

Засоби проти випадіння у професійній косметиці можна розподілити на дві групи – органічна основа та власне компоненти, які розробляли у лабораторіях.

Одним з найпопулярніших препаратів це система стемоксидину від бренду LOREAL.

Спеціалісти бренду розробили ампули проти випадіння на основі структурного аналогу міноксидилу, який відомий результатами посилення росту волосся у жінок на 66%. Компанія запустила у виробництво шампунь та ампули для домашнього використання для посиленого росту волосся курсом від 3-місяців 2-3 разового застосування на тиждень.

Все частіше популярними стають засоби на основі органіки, ефірних олій, які мають на меті протонізувату шкіру голови та зупинити ріст волосся.

Такі бренди як Sinergy, Fanola, Rline використовують у своїх рецептурах розмарин, чайне дерево, воду червоного перцю для розширення пор шкіри, для стимуляції кровообігу судин та стимуляції фолікули.

Сироватки на основі органіки наносяться на чисту шкіру голови, не потребують змивання. Аплікатором нанести на зони по проділах та промасувати подушечками пальців. Після нанесення можна відчути тепло, шкіра стає червоною оскільки почався процес підвищення кровообігу. Застосування 2-3 рази на 7 днів протягом 2-3 міс. 

Сьогодні на ринку з’являються нові препарати, цілі системи, вони складаються з кількох продуктів, які потрібно змішувати між собою. Використання їх вимагає певної поетапності.

Це спеціальні пре-пілінги, їхнє призначення – це попередньо очистити шкіру голови від шкірного жиру, від накопичення силіконів, для зволоження.

Такі пілінги застосовують 1 раз на 7 днів. Їх наносять на суху шкіру на прикореневу зону та роблять масаж. Змивають великою кількістю води. Далі необхідно змішати шампунь проти випадіння та додати спеціальні концентровані краплі та нанести на волосся і два рази промити голову. після чого рушником забрати зайву вологу з волосся і на чисту шкіру голови нанести незмивні концентрати для росту волосся.

Такі системи виготовляють з органічних компонентів – алоє вера, імбир, лаванди, розмарину, кориці, сальвії, хмелю та ін. Синергія цих компонентів тонізують шкіру голови, здійснюють антибактеріальну та заспокійливу дію, зміцнюють цибулину волосся, посилюють ріст та призупиняють випадіння. Їх можна застосовувати вагітним та в період лактації, оскіль продукти не переносяться кровоносними судинами.

Дієвими діями є постійний масаж шкіри голови, оскільки при постійних масажних рухах, припіднімається м’яз біля волосини і виникає ефект «руху», що посилює ріст волосся.

Висновок – для того, щоб волосся було здоровим, еластичним, міцним, мало правильний фізіологічний ріст необхідно не тільки слідкувати за своїм раціоном, сном, стежити за ендокринною та імунною системою. Також потрібно вміти правильно підбирати догляд за волоссям і здійснювати профілактичні дії з метою посилення росту волосся та збереження його структури. Тільки комплексний підхід матиме результат. 

Опубліковано:08.12.2020

Поділіться новиною у соцмережах!

img
Товари

Контакти

Пн.-Пт. з 10:00 до 18:00

Приєднуйтесь:facebookinsta

Підписка

Працюєм з:

card
Часто задаваемые вопросы
 • Как мне определиться с выбором товара? 🤔

  Правильный выбор Вам помогут сделать наши высококвалифицированные продавцы розничных магазинов и online-консультанты call-центра. 📞

 • Какие есть скидки? 💰

  Мы предлагаем Вам взаимовыгодное сотрудничество с гибкой системой скидок и лояльными условиями партнерских отношений, а также у нас есть сезонные скидки с интересными предложениями! 👍🏼

 • Какие есть гарантии оригинальности продукции? 🤔

  Мы гарантируем качество и подлинность товаров, готовы предоставить все необходимые документы, подтверждающие оригинальность продукции. 🤗

 • Каким образом будет осуществляться доставка товара? 📦

  Доставка товара осуществляется Новой Почтой или курьером на следующий день после покупки! 🚛 А также Вы можете самостоятельно забрать продукцию из нашего склада!

© Всі права захищені © 2017 RIXUS. Центр обслуговування салонів краси та перукарень