Наложка без комиссии! бусплатная доставка от 700грн !!!
Каталог
Каталог
alt

Стерилізація інструментів майстра манікюру

Стерилізація інструментів майстра манікюру

 

Правильно продезинфікований інструмент - це запорука здоров’я кожного клієнта та майстра.

 

Майстер нігтьової естетики, який проводить процедуру манікюру повинен дотримуватись та слідкувати за своїм робочим місцем та особистим виглядом і виконувати дезінфекцію і стерилізацію в салоні краси. Коли майстер слідкує за власним захистом тоді ви можете бути впевнені щодо надання ним безпечних послуг. Зверність увагу на робоче, інструмент та техніку яку він використовує та в яких умовах проводиться передстерилізаційна обробка та стерилізація інструментів!

 

ВАЖЛИВО! Обов’язково потрібно обробляти ванночки для манікюру та педикюру, підставки, крісло, робочий стіл спеціальним розчином, який вбиває усі збудники мікробів.

 

Етапи стерилізації інструментів для манікюру

 

 • дезінфекція

 • передстерилізаційне очищення

 • стерилізація

 

Манікюрний інструмент потрібно очистити від забруднення які накопичуються на ньому під час роботи (залишки шкіри, пилу, засобів які використовувались під час манікюру).

Інструмент очищається механічним шляхом, з нього забираються всі забруднення, можна використати спеціальну щіточку або серветку змочену в дезинфікуючому розчині.

 

Інструмент потрібно занурити в ємність з розчином наприклад “Фамідез форте”. Процес замочування може тривати від 30 і 60 хвилин.

Після цього інструмент потрібно промити під проточною водою та за допомогою щіточки очистити усі важкодоступні місця. Дати можливість інструменту висохнути природнім шляхом або протерти серветкою, щоб він був повністю сухий.

Наступним етапом очищення інструментів від збудників інфекційних захворювань та мікробів є обробка інструменту високою температурою - даних тип очищення відноситься до сухого, оскільки не застосовуються різного виду речовини. Перед використанням інструмент потрібно помістити в спеціальний одноразовий крафт пакет. Час стерилізації від 30 хв. і більше при в залежності від обраної температури. Рекомендується стерилізувати при температурі вище 180 градусів.

Після термічної обробки інструменту не можна одразу інструмент діставати з сухожару, оскільки різка зміна температури може негативно вплинути на якість манікюрного інструменту (його структуру).

 

ВАЖЛИВО! Зверни увагу на якість крафт пакету, оскільки від нього залежить якість стерилізації та функціональність інструменту в майбутньому.

Кількість інструментів в одному крафт пакеті є обмежена, інструменти не повинні щільно прилягати один до одного.


 

Види стерилізації

 

До виду стерилізації потрібно відноситись відповідально оскільки спори мікроорганізмів є стійкі до певних їх видів. Від обраного виду стерилізації буде залежати здоров’я клієнта, він має бути ефективним та без руйнівної дії на інструмент.

 

Існує три основні види стерилізації:

 • фізична 

 • механічна

 • хімічна

 

Тривалість стерилізації залежить від області застосування інструменту а також від особливостей обладнання що використовується.

До фізичної стерилізації відноситься:

 1. Термічна або парова обробка інструменту(автоклав).

Особливістю термічної обробки інструменту є активне проникнення пари між інструментами і всередину їх матеріалів.

 1. Повітряна (стерилізація в сухожарах)

Стерилізацію при використанні сухого та гарячого повітря проводять в спеціальних шафах при температурі 180–200°С. При використанні даного методу для обробки металевих предметів потрібно помістити в спеціальні бокси

 

 1.  Променева (стерилізація ультрафіолетовим випромінюванням). Використовується для підтримки простерилізованого інструменту до наступного використання.

 

Механічний вид відноситься до першого етапу очистки інструменту та має лише поверхневу дію і є тільки підготовкою до стерилізації інструменту. Метою даного методу є зменшення концентрації мікроорганізмів на поверхні манікюрного інструменту. Використовуються серветки змочені в дезинфікуючому розчині, щіточки. 

 

До хімічної стерилізації відноситься очистка інструменту спеціальними розчинами. Даний метод придатний до обробки виробів з полімерних матеріалів, корозійно-стійких матеріалів та сплавів. Даний вид є менш дієвішим ніж фізична обробка інструменту але є обов’язковим етапом перед застосуванням термообробки. Ефективність хімічного виду обробки інструменту залежить  від концентрації засобу, часу витримки стерилізації і температури стерилізованого розчину.

Зверніть увагу на матеріал ємностей (ванночок), вони повинні бути закриті - скляні, пластмасові або емальовані.  

Топ засобів для стерилізації та дезінфекції інструментів для манікюру

 

Для замочування інструменту:

Фамідез - засіб з високою концентрацією проти бактерій, туберкульозу та збудників гепатиту та СНІДу, грибків та спор. Використовується для замочування інструментів. Даний засіб можна використовувати до 5-ти робочих днів та придатний для використання у ультразвукових ваннах.

Час очистки інструменту залежить від % співвідношення розчину.

Бланідас - засіб для дезінфекції, достерилізаційного очищення та стерилізації. Знищує усі збудники інфекцій, бактерій (включаючи туберкульоз, гепатит, вірус СНІД).

 

Для швидкої дезінфекції інструментів для манікюру:

АХД - один з хітів продажів серед інших засобів, оскільки його використовують для дезінфекції шкіри рук та інструменті і робочих поверхонь. Підходить для чутливих матеріалів, має поверхневу дію.

 

Дезодерм - швидка дезінфекція шкіри рук та тіла з захистом ліпідного шару. В залежності від кількості засобу та часу його нанесення залежить рівень очищення шкіри.


 

Біолонг - буває трьох видів: універсальний, для дезінфекція інструментів та для шкіри рук та тіла. 

 

Універасильний - підходить для шкіри, інструментів та обробки поверхонь. Без запаху, кольору, не залишає розводів і не шкідливий для поверхонь.

 

Для шкіри рук - гіпоалергенний антисептик, не шкідливий для шкіри рук навіть при щоденному використанні. Не містить шкідливих хімічних домішок.

 

Для інструменту - підходить для швидкої дезінфекції манікюрний інструментів. Не містить фосфатів, хлору, не викликає корозії на інструменті.

 

ВАЖЛИВО! Дотримуйтесь усіх правил використання та слідкувати за терміном придатності засобів.


 

Техніка для стерилізації інструменту

 

На сьогоднішній день існує велика кількість видів засобів для стерилізації інструменту. Різних дизайнів можна  підібрати під стиль та розмір робочого місця в салоні.

Для того щоб провести правильну дезінфекцію яка буде відповідати всім нормам потрібно використовувати наступні інструменти:

Контейнер для замочування інструменту - згідно усіх вимог він повинен бути виготовлений з білого полімеру. Дані контейнери мають мати спеціальні пластини, які мають функцію кришки, яка запобігає контакту рук з розчином, оскільки при хімічній стерилізації можна пошкодити руки. 

Ультразвукова ванна - наступний етап стерилізації. Очистка інструменту відбувається за допомогою ультразвукових вібрацій частотою 40кгц. Завдяки ультразвуковим хвилям предмети очищаються  навіть у важкодоступних місцях. Набирається вода у металевий резервуар, потім потрібно положити у корзину інструменти і поставити її у стерилізатор, закрити кришку і натиснути кнопку ON. В ультразвуковій ванні можна також стерилізувати ювелірні вироби, годинник і окуляри.

Сухожарова шафа - стерилізація проводиться за рахунок гарячого повітря яке нагрівається до 300 градусів та гарантовано вбиває всі віруси та бактерії. Існує велика кількість моделей в яких можна помістити декілька комплектів манікюрний інструментів. Стерилізувати інструменти потрібно в спеціальних одноразових крафт пакетах, які мають індикатор кольору, який при високій температурі змінюється, це свідчить про те що стерилізація завершилась. Даний інструмент при дотриманні усіх правил використання гарантує повне знищення інфекцій.

Автоклав - ідеальний інструмент для стерилізації інструментів в салонів краси в яких великий потік клієнтів. Стерилізація проводиться за рахунок пари. Не пошкоджує інструменти та підходить і для стерилізації не тільки металевих виробів.

 

ВАЖЛИВО! Після обробки інструменти стають гарячі, щоб уникнути опіків потрібно використовувати спеціальний пінцет або прихватку  за допомогою якого можна витягати інструменти.

Ультрафіолетовий стерилізатор - використовується тільки для підтримки чистоти робочого манікюрного інструменту за рахунок ультрафіолетового світла.

Тільки використовуючи усі вище перечислені інструменти можна бути впевненому в здоров’ї вас та ваших клієнтів.

 


 

Стерилізація інструменту в крафт пакетах

 

У паперових крафтових пакетах можна стерилізувати усі манікюрні інструменти які виготовлені з металу. Підходить для стерилізації інструментів в автоклавах та сухожарах.

Крафт-пакети виготовляються багатошарового медичного паперу або поліеферу, які відповідають медичним стандартам.

Поміщати інструмент в крафт пакет потрібно сухим та щоб він був не переповнений, оскільки під час тертя інструменту може появитись корозія та пошкодження.

На крафт пакеті є спеціальний кольоровий індикатор який підтверджує завершення стерилізації при зміні кольору. Термостійкий до 180С, та гарантує стерильність інструменту не більше 60діб.

Потрібно покласти інструмент і заклеїти пакет за допомогою самоклеючої стрічки. Після закінчення процедури написати дату та час дезінфекції.

У нас в інтернет-магазині є декілька видів крафт пакетів для стерилізації інструментів, які підходять для повітряної та  парової стерилізації:

 

Пакети потрібно зберігати сухому, темному без пилу і бруду місці.
 

Корозія на манікюрному інструменті

 

Дуже часто при роботі майстри манікюру помічають сліди іржі на своїх інструментах з “нержавіючої медичної сталі”. Основною причиною появи корозії є агресивне середовище в якій зберігаються кусачки, ножиці, пушери. Є декілька причин появи іржі:

 1. Порушення правил дезінфекції. Не можна використовувати засоби в склад яких входить хлор і альдегіди, оскільки це може призвести і до руйнування лез.

 2. Порушення стерилізації інструменту в сухожарі та автоклаві. Іржа проявляється в тому випадку якщо з інструменту не видалити залишки води, дезінфектора або вологи. Найчастіше корозія з'являється в важкодоступних місцях - під пружинками або елементів з’єднання.

 3. При використанні інструменту виготовлених з різних металів, наприклад гвинти або пружини виготовлені з вуглецевої сталі. Такий контакт призведе то корозії. При виборі манікюрних інструментів звертайте увагу на виробника та метал з якого вони виготовлені.

Якщо після стерилізації або дезінфекції з’явилась корозія потрібно звернутись до майстра який займається заточкою - він обере найкращий спосіб видалення іржі з поверхонь манікюрних інструментів. 

Дезінфекція рук та робочого місця

 

Крім інструментів важливо підтримувати чистоту і на робочому столі. Також обов’язково обробляти руки перед манікюром свої та клієнта - це може бути АХД, Біолонг, Аеродезин. 

Основні вимоги: обробити дезинфікуючим засобом потім помити милом.

Додатково використовуйте одноразові рукавиці, маски, пилочки, бафи, оскільки повторне використання даних засобів може призвести до негативних наслідків.

Дотримуйтесь усіх правил дезінфекції та стерилізації манікюрного інструменту та не економте на власній безпеці та безпеці своїх клієнтів.

 

Для дезінфекції інструменту дозволено використовувати дезінфекційні засоби які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи відповідно до методичних вказівок щодо їх застосування. Процентне співвідношення встановлюється згідно з інструкцією щодо застосування. Дозволено використовувати універсальні засоби які використовують для шкіри рук та інструментів. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.

 

Санітарно-протиепідемічний режим, вимоги до проведення перукарських робіт і правила особистої гігієни персоналу перукарень регламентуються ДСПіН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів”

Опубліковано:22.09.2020

Поділіться новиною у соцмережах!

img
Товари

Контакти

Пн.-Пт. з 10:00 до 18:00

Приєднуйтесь:facebookinsta

Підписка

Працюєм з:

card
Часто задаваемые вопросы
 • Какие есть скидки? 💰

  Мы предлагаем Вам взаимовыгодное сотрудничество с гибкой системой скидок и лояльными условиями партнерских отношений, а также у нас есть сезонные скидки с интересными предложениями! 👍🏼

 • Какие есть гарантии оригинальности продукции? 🤔

  Мы гарантируем качество и подлинность товаров, готовы предоставить все необходимые документы, подтверждающие оригинальность продукции. 🤗

 • Как мне определиться с выбором товара? 🤔

  Правильный выбор Вам помогут сделать наши высококвалифицированные продавцы розничных магазинов и online-консультанты call-центра. 📞

 • Каким образом будет осуществляться доставка товара? 📦

  Доставка товара осуществляется Новой Почтой или курьером на следующий день после покупки! 🚛 А также Вы можете самостоятельно забрать продукцию из нашего склада!

© Всі права захищені © 2017 RIXUS. Центр обслуговування салонів краси та перукарень